Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » 180 kişilik semah grubu Oxford Üniversitesi’nde

180 kişilik semah grubu Oxford Üniversitesi’nde

Britanya Alevi Federasyonu’nca, bu yıl beşincisi düzenlenecek festival, Oxford Üniversitesi’nin evsahipliği yapacağı tarihi mezuniyet balo salonunda gerçekleşecek.

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan ‘Britanya Alevi Festivali’ 26 Mayıs’ta Oxford Üniversitesi’nde başlayacak. Britanya Alevi Federasyonu başkanlığında bir heyet geçtiğimiz günlerde Oxford Üniversitesi’nde düzenlenecek etkinlik öncesi incelemelerde bulundu.

Oxford Üniversitesi din ve tarih bölümü Öğretim Üyelerinin konuşmalarıyla başlayacak olan festivale; İngiltere’de faaliyet yürütmekte olan yöre ve köy dernekleri de katılacak. İngiltere’de faaliyet gösteren tüm Alevi kurumların iştirak edeceği etkinliğe Londra’dan katılmak isteyenler için İngiltere Alevi Kültür Merkezi’nce otobüs seferleri düzenleneceği öğrenildi.

Türkiye’den çok sayıda davetliğinin de katılacağı etkinlikte, Britanya Alevi Federasyonu çatısı altında yetişen 180 kişilik semah grubu tarihi Oxford Üniversitesi balo salonunda semah dönecek.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Yeter artık! Kalıcı bir barış istiyoruz

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı nedeniyle hayatını kaybeden 37 yurttaş için basın açıklaması yayınladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.