Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » 3.Koyunbaba Anma Etkinliği 31 Mayıs’ta

3.Koyunbaba Anma Etkinliği 31 Mayıs’ta

Osmancık İlçesi’ne bağlı Koyunbaba Köyü’nde geleneksel olarak gerçekleştirilen anma etkinliklerinin üçüncüsü 31 Mayıs 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı Şube Başkanı Nurettin Aksoy ve beraberindekiler gazetemizi ziyaret ederek anma etkinliği ile ilgili bilgiler verdiler.

Ziyarette Hacı Bektaşi Kültür Vakfı Merzifon Şube Başkanı Hasan Güvenç, Ali Naki Bahar (Gümüşhacıköy), Ali Görmez (Osmancık AKM), Satılmış Özcandede (AKD Osmancık Şb Yönetim Kurulu Üyesi) ve Hüseyin Köse (Çorum AKM Yön. Kurul Üyesi) de hazır bulundu.

Sayfa Editörümüz Ali Ceylani Kolaç ile görüşen Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı Şube Başkanı Nurettin Aksoy, anma etkinliğinin aralarında Hacı Bektaşi Veli Araştırma ve Kültür Vakfı Genel Merkezi ve Çorum Alevi Kültür Merkezi gibi kuruluşların yanı sıra çok sayıda köy derneğinin katkıları ile düzenlendiğini söyledi.

Koyun Baba Köyü’nde gerçekleştirilecek anma etkinliklerine, Hacı Bektaşi Veli Araştırma ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Hünkâr Hacı Bektaşi Veli Vakfı Temsilcisi Sinan Ulusoy ve Alevi Kültür Merkezi Genel Sekreteri Ali Arıkan da katılacağını belirten Aksoy, Dertli Divani’nin de deyişleri ile katkı vereceği anma etkinliğinde cem töreni ve lokma dağıtımı da yapılacağını söyledi.

Gazetemize de vereceği katkılarından dolayı teşekkür eden Aksoy,  tüm Çorumluları da 31 Mayıs 2015 Pazar günü üçüncüsü gerçekleştirilecek olan anma etkinliğine davet etti.

http://www.corumdosthaber.net/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.