Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Açlık Grevindeki Aleviler,CHP’nin sorumluluk almasını istedi

Açlık Grevindeki Aleviler,CHP’nin sorumluluk almasını istedi

Kürt halkına yönelik saldırılara karşı açlık grevine giren Aleviler, Meclis’te görüştüğü CHP’den sivil katliamların ve savaşın son bulması için sorumluluk almasını istedi.

Kürt illerinde devam eden sivil ölümlerine karşı Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) öncülüğünde başlatılan açlık grevi 7. gününde devam ediyor. Eylemin başlangıç yeri ve merkezi olan ABF Genel Merkezi’ne dayanışma ve destek ziyaretleri de sürüyor. Eylemin yapıldığı merkezde gündeme dair tartışmalar yürütülerek, ziyarete gelen aşık ve ozanlar deyiş ve türkülerle eyleme destek veriyor.

ABF Genel Başkanı Baki Düzgün ve beraberindeki heyet ise parlamento ile temaslarını sürdürüyor. Bugün Alevi heyeti Meclis’te CHP grubu ile görüştü. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile kimi Alevi kimlikli vekiller tarafından karşılanan Alevi heyeti, açlık grevine başlamalarının nedenlerini ve taleplerini CHP heyetine açıkladı.

CHP’den sivil ölümlerinin ve savaşın son bulması için sorumluluk almasını isteyen Alevi heyeti, CHP’nin ilçe ve gençlik örgütlerini harekete geçirmesi ve daha fazla sorumluluk alması konusunda çağrıda bulundu.

CHP grubu ise bölgeye bir kez daha heyet gönderme planlarının olduğunu belirtti ve Alevilerin açlık grevinin toplumsal bir duyarlılık yarattığına işaret etti. (DİHA)

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir