Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » AKD İzmir Karşıyaka Şubesi Yönetimine Merkezden Müdahale

AKD İzmir Karşıyaka Şubesi Yönetimine Merkezden Müdahale

Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Karşıyaka Şubesi Yönetim Kurulu, kasım ayında yapılması planlanan yönetim kurulu seçimleri öncesinde, 4 Eylül günü genel merkezden çıkan ani bir kararla feshedildi. Feshedilen kurulun yerine genel merkez yönetimi tarafından seçimlere kadar geçici bir kurul atandı.

Genel merkezin mevcut yönetimi görevden almasına “Genel merkez kararlarını uygulamama ve yok sayma” gerekçe gösterildi.

Görevden alınan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydın, üyelerle yapılan halk toplantısında, söz konusu kararın verilmesinde farklı sebeplerin etkili olduğunu ve verilen kararın demokratik olmadığını söyledi.

Konu ile ilgili hukuki süreç başlatacaklarını belirten Avukat Süleyman Aktaş da, toplantıda yaptığı konuşmada, “Bu yapılan iş AKP zihniyetidir. Alınan kararlar Alevi birliğine zarar vermektedir. Verdikleri kararın etik ve ahlaki yönü kesinlikle yoktur” diye konuştu.

Toplantıda söz alan diğer üyeler, AKD Genel Başkanı Doğan Demir’in bu kararı alırken var olan 2 bin 300 üyeyi dikkate almadığını, genel merkezin cemevinde yapılan çalışmalardan haberinin olmadığını ve inanç merkezlerinin siyasetin arkabahçesi olmaması gerektiğini söyledi. Örgütlü bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini belirten üyeler, bu kararın peşini bırakmayacaklarını ve gelecek seçimde feshedilen yönetim kurulu üyelerine sahip çıkacaklarını ifade ettiler. (İzmir/EVRENSEL)

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir