Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » AKP’nin Reklamındaki “Semah Bölümü” YSK Tarafından Kaldırıldı

AKP’nin Reklamındaki “Semah Bölümü” YSK Tarafından Kaldırıldı

Yüksek Seçim Kurulu, AKP’nin seçim için hazırladığı reklamdaki semah bölümünün çıkarılması talebini kabul ederek söz konusu bölümün reklamdan çıkarılmasını istedi.

CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, YSK’ya başvurarak, AKP’nin seçim için hazırladığı reklamdaki semah bölümünün çıkarılmasını talep etmişti.
Twitter’dan taleplerinin kabul edildiğini açıklayan Aygün, “YSK başvurumuzu 4’e karşı 7 oyla kabul etti. AKP reklamındaki Alevi Semahı çıkarıldı. AKP artık Alevileri siyasi reklam konusu yapamayacak” diye yazdı ve kararı paylaştı.
Hüseyin Aygün bir süre önce  YSK’ya dilekçe vererek 7 Haziran seçimleri için hazırlanan AKP reklamındaki ‘Semah bölümü’nün, 298 Sayılı Seçimin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun 58. Maddesinde yer alan “Propaganda için kullanılan el ilanları ve diğer her türlü matbuat üzerinde dini ibareler bulundurulması yasaktır” ifadesine aykırı nitelik taşıdığını belirtmişti.
YSK KABUL ETTİ 
 
Aygün’ün başvurusunu yerinde bulan YSK, 4’e karşı 7 oyla talebi kabul etti ve reklamdan “semah” bölümünün çıkarılmasını istedi.
İşte o karar:
http://www.samanyoluhaber.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir