Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Alevi Bektaşi Federasyonu,Çok Acil Basına ve Kamuoyuna

Alevi Bektaşi Federasyonu,Çok Acil Basına ve Kamuoyuna

24.07.2015 Tarihinde Gazi Cem Evimize cenaze erkanı için getirilen Günay Özarslan Can’ın cenaze erkanı yoğun polis saldırısı ve engellemesi nedeniyle halen yapılamamıştır.

Bir çok kez Alevi kurum yöneticilerinin ve milletvekillerinin devlet görevlileri ile ve hükümet kanadıyla temas kurmasına rağmen üç gündür saldırılar durmadığı gibi artarak devam etmiştir.

İbadethanelerimiz olan Cem Evlerimize karşı yapılan saldırı gittikçe bir katliam provası halini almıştır.

Uygulanmaya çalışılan savaş politikasının Aleviler ve Cem Evleri üzerinden yürütülmeye çalışıldığını görmekteyiz. Bu nedenle Gazi Cem Evimiz şu anda yoğun bir saldırı ve kuşatma altındadır. Gelinen noktada Gazi Mahallesinde daha büyük bir katliam her an gerçekleşebileceğini ön görüyoruz. Tüm çabalarımıza ve girişimlerimize rağmen olabilecek katliamın sorumlusu AKP devleti ve hükümetidir.

ACİLEN TÜM KURUMLARIMIZA ÇAĞRIMIZDIR.

Yarın 27.07.2015 Pazartesi günü saat: 11:00’da bulunduğumuz İl Valilikleri önüne tüm Pirlerimizi, Mürşitlerimizi, Can’larımızı ve Demokratik Kitle Örgütlerini Cem Evlerimizi sahiplenmeye ve bu katliam planına karşı sessiz kalmamaya davet ediyoruz.

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU
HACI BEKTAŞİ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFI
PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEKLERİ
ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ
DEMOKRATİK ALEVİ DERNEKLERİ
HUBYAR SULTAN AKD
GARİP DEDE DERGAHI
YALINCAK SULTAN AKD

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir