Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Alevi Kültür Dernekleri Karşıyaka Şubesi’nin yeni başkanı Mehmet Bozkurt oldu

Alevi Kültür Dernekleri Karşıyaka Şubesi’nin yeni başkanı Mehmet Bozkurt oldu

Alevi Kültür Dernekleri Karşıyaka Şubesinin bugün gerçekleşen 11. Olağan Genel Kurulunda Mavi liste ile yarışan Mehmet Bozkurt delegeden 619 oy alarak yeni başkan seçildi.

Geçtiğimiz haftalarda yapılamayan ve bugüne ertelenen Karşıyaka Alevi Kültür Dernekleri Karşıyaka Şubesinin başkanlık seçimi bugün yapıldı. Kıran kırana geçen kongreyi Çiğli eski Belediye Başkanı Metin Solak’ın Divan başkanlığı yaptı. Kongrede üç aday yarıştı. Sabah Saat 10:00’dan itibaren delegeler oy kullanmaya başladığı kongrede gün içinde yaşanan gerilime rağmen kongre olaysız bitti.

Akşam Saat:17:00’da oy kullanma işleminin sona ermesinden sonra açılan sandıkların sayılmasından sonra yapılan sayımda, Mavi liste ile yarışan Mehmet Bozkurt 613 oyla başkan seçildi. Daha genel Merkez tarafından atanan ve Beyaz liste ile kongrede aday olan Abidin Yücesan 571 oy alırken, Kırmızı liste ile yarışan Fahri Kaya 358 oy aldı.

EGEPOSTASI­ HABER SERVİSİ­

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir