Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Alevi Kültür Dernekleri Kırıkkale Şubesi’nin Yeni Başkanı Günay

Alevi Kültür Dernekleri Kırıkkale Şubesi’nin Yeni Başkanı Günay

Alevi Kültür Dernekleri Kırıkkale Şubesi’nin Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede 2 aday Başkanlık için yarışırken eski Başkan Hüseyin Güney tekrar Başkanlık görevine seçildi.

Alevi Kültür Dernekleri Kırıkkale Şubesi’nin Olağan Kongresi, dernek binasında gerçekleştirildi. Kongrede mevcut Başkan Naci Çelik ve eski Başkan Hüseyin Güney tekrar Başkanlık için yarıştı. Yapılan kongrede 73 oy alan eski Başkan Hüseyin Güney yeniden Alevi Kültür Dernekleri Kırıkkale Şubesi’ne Başkan olurken mevcut Başkan Naci Çelik ise 59 oy ile Başkanlığı kaybetti.

KAZANAN DEMOKRASİ OLACAK

Programda bir konuşma gerçekleştiren adaylardan Hüseyin Güney, “Benim amacım derneğimize daha iyi hizmet verebilmek. Genç kadrolar yetiştirebilmek. Yarışı kim kazanırsa kazansın kazanan demokrasi olacaktır. Türkiye’nin dört bir yanında geliyoruz. Belki önceleri birbirilerimizi tanımıyorduk fakat ortak noktalarımız ile birleştik, arkadaş olduk, can olduk. Ben yönetimi gençleştirip, geleceğe hazırlamak istiyorum’’ şeklinde konuştu.

http://www.ilgazetesi.com.tr/

 

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir