Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi gençleri kongresini yaptı

Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi gençleri kongresini yaptı

Londra Cemevi salonunda gerçekleşen kongreye katılan gençler, yeni dönemde gerçekleştirecekleri projeleri anlatarak, yeni dönemde basın yayın organları ile iletişime daha fazla önem verilmesi gerektiği düşüncelerini dile getirdiler.

Toplantıda, Cuma günleri gençlik toplantılarının daha verimli geçmesi için, yıllık müfredat hazırlanmasının konuşulduğu kongrede, yaşamını İngiltere’de sürdüren gençlere ulaşmanın hedeflendiği kaydedildi.

genclik (5)

GENÇLER AİDİYET SORUNU YAŞIYOR

İngiltere’de kaybolma tehlikesinde olan gençlerin aidiyet sorunu yaşadıkları, bu gençlere Alevi kimliğinin aşılanmasının önemi üzerinde duruldu.

Hemen her toplumda yaşanan kuşaklar arası farklılık ve çatışmaların, Alevi öğretisi ile aşılabileceğinin altının çizildiği toplantıda, bunun içing erekli sosyolojik çalışmalara ağırlık verilmesinin altı çizildi.

Ezilen, yok edilmek istenen, ötekileştirme ve aisimilasyona maruz bırakılan Alevilerin artık örgütlendiğinin hatırlatıldığı toplantıda, örgütlenme aşamasında gençlere büyük görev düştüğü belirtilerek; gençlerin tarih boyu alevilere yol gösteren pirlerin, dedelerin öğretilerini rehber edinecekleri anlatıldı.

genclik (8)

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Yeter artık! Kalıcı bir barış istiyoruz

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı nedeniyle hayatını kaybeden 37 yurttaş için basın açıklaması yayınladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.