Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Alevi Vakıfları Federasyonu:”Suruç katliamını anlamak ve anlatmak lazım”

Alevi Vakıfları Federasyonu:”Suruç katliamını anlamak ve anlatmak lazım”

Alevi Vakıfları Federasyonu Genel Başkanı Remzi Akbulut, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıya sebep olanların hesap vermesi gerektiğini açıkladı.

Yazılı açıklama yapan Remzi Akbulut, şu ifadeleri kullandı: “Suruç katliamını anlamak ve anlatmak lazım. Ortadoğu bataklığı dendiğinde birileri rahatsız oluyordu. Ama görülüyor ki bataklığa girdiğinizde sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyorsunuz. Benim ülkemde can güvenliğimizi sağlamak devleti idare edenlerin görevidir. Esat’ı devirmek hevesiyle desteklenen terör örgütleri bir birleriyle paslaşıyor sonuç olarak,Konsolosluğumuz rehin alınıyor. Reyhanlı da bir katliam gerçekleştiriliyor,failleri ne yazık ki doğru tanımlanmıyor bile. Suruç’da çocuk yaştaki barış güvercinleri sosyalist gençler hunharca bir saldırıyla katlediliyor.

Bütün bunları bu millete anlatacak birileri lazım. Bu zeminin oluşmasına sebep olanlar, demokratik hukuk devleti kurallarına göre hesap vermelidir. Barış ve kardeşlik ancak bunun üzerine kurulabilir.
Hesapsız ve kitapsız kardeşlik olamaz. Barışı ve kardeşliği yaşatacak olanlar, yani insan olanlar başımız sağ olsun!”

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.