Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » “Aleviler iftiralardan bıktı”

“Aleviler iftiralardan bıktı”

Erzurum Erenler Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Ali Kemal Demir, önceki gün Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı spor salonunda cem yaparken, çera töreni esnasında elektriklerin kasıtlı kesilmesine sert tepki göstererek,”Elektrik kesintisiyle Aleviler asırlardır devam eden asılsız, -mum söndü- iftiralarına maruz kalmamak için salon boşaltılmıştır.”dedi.

Ali Kemal Demir, dernek binasında basın toplantısı düzenleyerek önceki gün meydana gelen provokasyonla ilgili basın toplantısı düzenledi. Demir, Aleviler olarak her zaman milli birlik, beraberlikten yana tavır aldıklarını söyledi. Önceki gün yaşanan talihsiz olaydan dolayı üzüntü duyduklarını belirten Demir,”Yaşanan üzücü gelişmelerden özür diliyoruz. Bu tür olayları tasvip etmiyoruz. Aleviler yıllardır asılsız iftiralara maruz kaldığı için elektrikler kesilince dışarı çıktı. Cem töreninden bir gün önce Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ‘Kerbela’ programına katıldığında cemevi için arsa vereceğini belirtmişti. Bazı gruplar bu vaatten rahatsız olmuş olmalı ki cem töreninde yaşadığımız elektrik kesintisinin neden olduğu üzücü olay meydana geldi.” dedi.

CİHAN

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir