Alevilerden CHP’li belediye başkanına tepki

Aydın’da Alevi Güç Birliği Platformu, CHP’li Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Alevilere yönelik sorunlara duyarsız kaldığı ve Alevi örgütlerine randevu vermediğini söyleyerek Belediye binası önünde eylem yaptı.

Önceki gün yapılan eylemde ortak açıklamayı yapan Hacı Bektaş-ı Veli Vakfı Aydın Şube Başkanı Rıza Akdeniz,  cemevlerinin beş yıldır belediye sınırına alınmasını beklediklerini ifade ederek, “Aydın büyükşehir oldu hâlâ belediyenin sınırına giremedi.

‘ZULÜM DEĞİL DE NEDİR?’

Aynı belediye yerel seçimler öncesinde Maraş katliamı sanıklarından birinin adını katliamın olduğu hafta bir parka vermişti. O günkü Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hikmet Saatçi ‘Haksızlık etmeyin adını verdik ama açılışını yapmadık’ diye övünebiliyor. Bu zulüm değil de nedir?” diye tepki gösterdi. Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun seçim çalışmaları sırasında dağ köylerinde, “Beni Kürtlere ve Alevilere muhtaç etmeyin.. Alevileri ve Kürtleri benden uzak tutun” diyerek oy istediğini iddia eden Akdeniz, “Alevileri kandıramazsınız, inanç özgürlüğü ve eşit yurttaşlık temeline verilen mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.

(Aydın/EVRENSEL)

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevi Kültür Dernekleri ‘nin Acı Kaybı

Alevi Kültür Dernekleri Osmaniye Şubesi Başkanı Bektaş YILDIRIM hakka yürümüştür. Bektaş YILDIRIM, uzun yıllar alevi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.