Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Alevilere Skandal Dava “Cemevinde Vurmak Serbest Anmak Suç!”
Cemevinden Vurmak Serbest Anmak Suç

Alevilere Skandal Dava “Cemevinde Vurmak Serbest Anmak Suç!”

Temizlik işçisi Uğur Kurt, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’na bağlı Okmeydanı Cemevi’nin bahçesinde polis kurşunuyla vurularak öldürülmüştü. Uğur Kurt’u vuran polisler henüz mahkeme önüne çıkmadan Cemevi yetkililerinin yargılanmasına başlandı.

Uğur Kurt’un vurulmasını protesto etmek için yürüyüş ve basın açıklaması yapan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kuşadası Şube Başkanı Özgür İnce ile Cemevi yetkilileri hakkında dava açıldı.

İlk duruşması bugün yapılan davada Savcı Ali İhsan Akdoğan yürüyüş yapmak, slogan atmak, basın açıklaması yapmayı suç eylemleri olarak saydı. Duruşma 18 Aralık tarihine ertelendi.

Duruşmaya katılan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez yaptığı açıklamada bu davanın “manidar” olduğunu söyledi.

Cemevi’nde cenazeye katılan Uğur Kurt’un polis kurşunuyla hedef gözetilerek vurulduğunun bilirkişi raporuyla kanıtlandığını ifade eden Geçmez, “Uğur’u vuran polisler yargı önüne çıkmazken derneğimiz hakkında dava açılması manidardır. Bu gibi olaylara tepki veren kesimlere korku salmak istiyorlar” dedi.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

alevi-bektasi-federasyonu-genel-merkezine-saldiri

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Merkezine Saldırı

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Merkez Binamıza dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce girilmiş, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir