Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Alevileri Katili Cihatçıları Destekleyen Davutoğlu’ndan Cemevi Ziyareti

Alevileri Katili Cihatçıları Destekleyen Davutoğlu’ndan Cemevi Ziyareti

Suriye’de El Kaide ve benzeri cihatçı örgütleri destekleyen hükümetin başbakanı Ahmet Davutoğlu, Erzincan’da Cemevi’ni ziyaret etti, semah gösterisi izledi. Davutoğlu yaptığı açıklamada, “Bu ülke büyük bir ev, büyük bir yuva, dergah. Bu yuvayı bozmak, bu yuvaya ateş düşürmek isteyen kim olursa olsun ona hep beraber Hak, Muhammed, Ali hürmetine karşı çıkacağız. Kim bu yuvada, bu dergahta birliği, beraberliği savunursa hep beraber savunacağız” dedi.

Başbakanlık Basın Merkezi, Başbakan Davutoğlu’nun dün Erzincan’da yaptığı temaslar kapsamında gerçekleştirdiği Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi ziyaretinin görüntülerini paylaştı.

Cihatçı grupları destekleyen kendileri değilmiş gibi konuşan Davutoğlu, “Suriye’de Irak’ta ‘Sünni-Şii, Sünni-Alevi’ diye nice canlar katlediliyor” dedi. Hükümet, zorunlu din dersinin kaldırılması, Madımak’ın utanç müzesi olması ve cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi gibi eşit yurttaşlarık taleplerini yerine getirmiyor.

http://ilerihaber.org/

 

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir