Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Ali Dede Elindeki Bastonuyla Suruç Saldırısını Lanetledi

Ali Dede Elindeki Bastonuyla Suruç Saldırısını Lanetledi

İzmir’in Selçuk ilçesinde, Suruç ilçesinde yaşanan ve 30’u aşkın kişinin ölümüyle sonuçlanan terör olayı için düzenlenen eyleme katılan 90 yaşındaki Ali Yerli, elindeki bastonuyla saldırıyı kınadı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve 30’dan fazla kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin yaralandığı terör saldırısı, Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesi üyeleri tarafından protesto edildi.

Selçuk İstasyon Meydanında yapılan eylemin en dikkat çeken ismi ise 90 yaşındaki Ali Yerli oldu. Yoldan geçerken elindeki bastonu ile topluluk arasına katılan Ali dede, atılan sloganlara eşlik edip yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Bir basın açıklaması yapan Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesi Başkanı Düzgün Çellik, saldırının bir insanlık suçu olduğunu belirterek, “Kobani’nin yeniden inşasına katkı vermek için Suruç’a giden ve bir basın toplantısı düzenlemekte olan gençlere yönelik bu katliam Türkiye’nin geleceğine ve insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Bu vahşeti barışa ve güzel günlere olan tüm inancımızla lanetliyoruz” dedi.

http://www.milliyet.com.tr/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.