Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » Almanya Hamburg’ta Aşure Çadırı Kuruldu

Almanya Hamburg’ta Aşure Çadırı Kuruldu

Hamburg’da faaliyetlerini sürdüren Hamburg Alevi Kültür Merkezi, Aşure çadırı kurarak vatandaşlara Aşure dağıtımı yaptı.

Rieckhof caddesi üzerinde kurulan Aşure çadırı toplam iki saat süre açık tutularak Aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Hamburg Alevi Kültür Merkezi Başkanı Medet Doğan, Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin ve beraberindeki 72 Ehlibeyt mensubunun Kerbela’da katledilmesi sebebiyle 12 gün boyunca matem orucu tuttuklarını ifade ederek tutulan bu matem oruçlarının ardından Aşure lokması dağıttıklarını dile getirdi.

Yaklaşık üç yıldan beri aynı cadde üzerinde Aşure çadırı kurduklarını hatırlatan Alevi Toplumu Başkanı Doğan, artık bu etkinliğin geleneksel hale geldiğini söyledi. Doğan, bu sene bir ilki daha gerçekleştirdiklerini ve ilk kez Hamburg Meclisi’nde Aşure lokması dağıttıklarını da sözlerine ekledi.

https://zaman-online.de

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Yeter artık! Kalıcı bir barış istiyoruz

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı nedeniyle hayatını kaybeden 37 yurttaş için basın açıklaması yayınladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir