Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Ankara Katliamı Şehidi Ali Deniz için Anıt mezar yapıldı

Ankara Katliamı Şehidi Ali Deniz için Anıt mezar yapıldı

Ankara Katliamı’nda hayatını kaybeden Emek Gençliği Antep İl Yöneticisi Ali Deniz Uzatmaz için Maraş’ta anıt mezar yapıldı.

Ankara’daki bombalı saldırıda yaşamını yitiren Emek Gençliği Antep İl Yöneticisi Ali Deniz Uzatmaz için toprağa verildiği Maraş’ın Osmandede köyünde anıt mezar yapıldı.

Emek Partisi Antep İl Örgütü  ve Emek Gençliği tarafından gerçekleştirilen anmaya EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, HDP MYK Üyesi Hatice Altınışık, Avrupa Alevi Konfederasyonundan İsrafil Erbil, Pir Sultan Abdal ve Kültür Derneği Antep ve Maraş Şubeleri, HDP, CHP, Ali Deniz Uzatmaz’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra yüzlerce kişi katıldı. Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan anmada, Ali Deniz’in mezarına karanfiller bırakıldı. Anmada ilk olarak Ankara Katliamı’ndan yaralı olarak kurtulan Antep Emek Gençliği Yöneticisi Cengiz Anıl Bölükbaş söz aldı. Daha sonra konuşan EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan ise,  “Suruç, Ankara, Diyarbakır Katliamı’nda siyasi sorumluluk AKP iktidarının ve onun başında olan Cumhurbaşkanının uyguladığı politikalardadır” dedi. Anmada söz alan  Avrupa Alevi Konfederasyonundan İsrafil Erbil ve HDP MYK Üyesi Hatice Altınışık da Ali Deniz’in barış şehidi olduğunu söyledi.

(Maraş/EVRENSEL)

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.