Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » Avrupa’da acı kayıp

Avrupa’da acı kayıp

Avrupa’daki Alevi hareketinin öncülerinden olan, Alevi yapılanmasını sağlayan grubun ün yapmış olan isimlerinden Erzincanlı Ahmet Aydemir, dün hakka yürüdü.

1943 Söğütözü köyü doğumlu olan Aydemir, 1980′lerin başında Avrupa’da Alevi hareketi için çok büyük katkılar vermiş ve Alevi Cemaatleri Federasyonu’nun kurucu başkanı olmuştu. Bu fedarasyon şu anki AABF’nin temelini oluşturmuştu.

Almanya’nın Wiesbaden Kenti’nde yaşamını sürdüren ve Gustavsburg Cemevini’de kuran Aydemir, 11 gün önce anjiyo olmak için Horst Schmidt Kliniği’ne yatmış ve peşinden oluşan komplikasyonlar neticesi hastaneden çıkamamıştı. Aydemir’in kalp rahatsızlığından öldüğü belirtiliyor.

GUSTAVSBURG CEMEVİ’NDE TÖREN

Alevi inancının önderlerinden olan Aydemir, yarın (salı) saat 16.00′da Lange Streng 12, 65462 Gustavsburg adresinde mevcut bulunan cemevi’nde yapılacak olan törenle helallik alacak. Ahmet Aydemir’in cenazesi çarşamba sabahı ise uçakla Türkiye’ye gönderilecek. Aydemir, Söğütözü Köyü’nde toprağa verilecektir.

http://www.ajans34.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Yeter artık! Kalıcı bir barış istiyoruz

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı nedeniyle hayatını kaybeden 37 yurttaş için basın açıklaması yayınladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.