Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Biz CHP’nin arka bahçesi değiliz

Biz CHP’nin arka bahçesi değiliz

İzmir’de Alevilerin yoğun olarak yaşadığı İkinci Bölge’den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili aday adayı olmasına tepki gösteren Alevi yurttaşlar, ‘Artık CHP’nin arka bahçesi olmayacağız. Kılıçdaroğlu da bizi temsil etmiyor’ dedi.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda CHP’li yöneticilerin “İzmir’i uçuracağız”, “Dokuzda dokuz ya da onda on yaparız” şeklinde açıklamaları sürerken, Bölgede yaşayan Alevi yurttaşlar bilinçlenen Alevilerin seçim oyunları ile kandırılamayacağını kaydetti.

42 yıldır İzmir’de Alevilerin yoğun olarak yaşadığı Yamanlar Semti’nde ikamet eden Mehmet Kürekçi, “Biz yıllardır babamızdan dedemizden beri CHP’nin arka bahçesi olduk. Bu saatten sonra artık bizim CHP’nin arka bahçesi olmaya niyetimiz yok” derken, Kılıç Demirel ise, uzun bir dönem CHP’nin Kongre Delegesi olduğunu belirterek, bugün CHP’nin Alevi toplumunu temsil etmediğini söyledi.

Bu arada, Alevi genci Hüseyin Kaya da, Alevileri temsil eden partinin HDP olduğuna işaret ederken, Hasan Çoban ise, Türkiye siyasetinde tüm Alevilerin saflarını belirlemesi gerektiğini söyledi.

Tek dertleri iktidar olmak

Hatice Kaya ise, CHP’nin Alevi toplumu için hiçbir çalışma yapmadığını belirterek, Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den aday olmasının özellikle İkinci Bölge’de yaşayan Aleviler açısından hiçbir etkisi olmayacağını söyledi. Kaya, şöyle devam etti: “Tek dertleri iktidar olmak. Alevilere yönelik çalışmaları yok bu nedenle bizler için bir şey ifade etmiyor. Bir Alevi olarak oyumu HDP’ye vereceğim.”

Kaynak:Gündem

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.