Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Çorum Katliamı 35.Yılında anma etkinliği düzenlenecek

Çorum Katliamı 35.Yılında anma etkinliği düzenlenecek

12 Eylül 1980 öncesi yaşanan ve darbe gerekçesi sayılan Çorum Katliamı’nın 35. yıldönümü nedeniyle 3 Temmuz Cuma günü çeşitli anma etkinlikleri düzenlenecek.

Çorum Alevi Kültür Merkezi ve Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Şubesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilecek etkinliklere bu yıl Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Alevi Beştaşı Federasyonu, Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı, Alevi Kültür Dernekleri, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri, Çorum Emek ve Demokrasi Platformu ile Çorum Köy Dernekleri de destek verecek.

Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şube Başkanı Nurettin Aksoy, 3 Temmuz Cuma günü saat 10.00’da vakıf bahçesinde toplanarak Saat Kulesi’ne yürüyeceklerini ve saat 11.00’de PTT önünde kitlesel basın açıklamasında bulunacaklarını söyledi. Aksoy, saat 15.00’de ise vakıf binalarında panel ve çeşitli anma etkinlikleri düzenleyeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda katılımcı beklediklerini dile getiren Aksoy, “Amacımız kesinlikle yaşanan acıları tazelemek değil, aksine yaşanan bu acıdan toplumun tüm kesimlerinin ders çıkarmasını sağlamaktır” diye konuştu. CİHAN

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir