Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA): “HDP’nin yanında zalime karşı duralım”
Demokratik Alevi Federasyonu-FEDA

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA): “HDP’nin yanında zalime karşı duralım”

Avrupa Demokratik Alevi Federasyonu FEDA, Amed’te ki saldırıyı kınadı.

FEDA yaptığı açıklamada “dün Sivas’ta-Madımak’ta insanlarımızı diri diri yakanlar bugün Erzurum’da Amed’te çirkin yüzlerini gösterdi“ diyerek hayatını yitirenleri “demokrasi şehitleri’ olarak niteledi.

90 yıllık zulüm iktidarına ve HDP’ye karşı girişilen saldırılara karşı en büyük cevabın yarın, 7 Haziran günü sandıkta verileceğini belirtilen açıklamada FEDA, “AKP ve onun diktatör cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğanın zihniyeti ile Muaviye-Yezit zihniyeti aynıdır“ diyerek bütün halklarımızı ve inançlarımızı HDP etrafında kilitlenmeye çağırdı.

Başta Aleviler olmak üzere mazlumların cephesi olan HDP’yi bu saldırılara karşı sahiplenmeye çağıran FEDA, “zalimlerin sonu yakındır“ dedi.

Seyid Rıza’nın “biz de sizin önünüzde diz çökmeyip boyun eğmeyeceğiz“ sözünü hatırlatan FEDA, “HDP’ye sahiplenmek Pir Sultanlara, Hallac-ı Mansurlara, Seyid Nesimilere, Seyid Rıza ve torunlarına sahiplenmektir“ dedi.

“Amed’teki saldırıyı şiddetle kınıyoruz“ denilen açıklamada devamla FEDA, “halklarımız ve inançlarımız arasına geçmişte nifak sokmak isteyen anlayış artık iflas etmiştir ve kardeş Amed halkının yanında olduğumuzu belirtiyoruz“ dedi.

Avrupa Demokratik Alevi Federasyonu FEDA, “7 Haziran‘ı hesap sorma günü olarak görelim ve mazlumun, HDP’nin yanında zalime karşı duralım“ çağrısı yaptı.

HABER MERKEZİ – ANF

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

aabkden-kolndeki-dev-mitinge-cagri-demokrasiye-ozgurluge-barisa-laiklige-evet-fasizme-seriata-hayir

AABK’den Köln’deki Dev Mitinge Çağrı:”Demokrasiye, özgürlüğe, barışa, laikliğe evet, faşizme, şeriata hayır”

AABK(Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu) 12 Kasım 2016 tarihinde Almanya’nın Köln Kentinde “Demokrasiye, özgürlüğe, barışa, laikliğe ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir