Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Dersim Alevi Pirleri ve Anaları,Cizre katliamını kınadı

Dersim Alevi Pirleri ve Anaları,Cizre katliamını kınadı

Dersim Alevi Pirleri ve Anaları, halkın direnişini yerinde görmek için geldiği Nusaybin’de düzenledikleri basın açıklamasıyla devletin Cizre’de gerçekleştirdiği katliamları kınadı.

Geceyi Nusaybin’in saldırı altındaki Dicle Mahallesi’nde geçiren Alevi pirleri ve anaları, sabah ise barikatların ardında basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada konuşan Menşure Doğan, anaların üzerine defalarca zulüm yağdırıldığını kaydederek, insanlığa dair bir şey bırakmadıklarını söyledi.

Menşure, “Çocuklarını öldürmekle övünüyorsun. Yetmiyor ölüleriyle uğraşıyorsun. O zaman da insanlığı öldürüyorsun. Bu emri verenlerin çocuklarının babalarına sormasını isterim, ‘siz kahraman olmak için ne yapıyorsunuz’ diye. Çocuklarının yüzüne bakarken övünebilecekler mi yaptıklarından. Dünya bütün zulümleri görüyor da Kürtlere yapılan zulmü görmüyorlar mı? Vicdanı olan kimse bunu kabul etmemelidir. Karar verenler imana gelsin” diye konuştu.

Açıklamanın ardından Alevi Ocak Pirleri ve Anaları mahalledeki yurttaşlar ile sohbet etti.

http://www.bestanuce1.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir