Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Dersim’de Uludere Katliamı Anıldı

Dersim’de Uludere Katliamı Anıldı

Dersim’de Dersim Demokratik Alevi Derneği Uludere katliamının yıl dönümü nedeniyle yürüyüş düzenleyerek bir basın açıklaması yaptı.

Dersim sanat sokağında bir araya gelen dernek üyeleri, sloganlar atarak seyit rıza parkına geldi, burada gurup adına basın açıklamasını okuyan Fethiye Yıldırım; “Bugün Roboski Katliamı’nın yıl dönümüdür, üzerinden yıllar geçti, katliamın gerçekleştiren zihniyet ve güçlere yönelik hiçbir şey yapılmadı ve adeta görmezlikten gelinmektedir” dedi.

Yıldırım açıklamasına şöyle devam etti ; Başta mağdur aileleri olmak üzere bu katliamcı zihniyete ve güce karşı hakikat ve hak mücadeleleri devam etmekte, katliamdan sonra, kurulan taziye çadırına, taziyeye dersim ‘den bir heyet gitti. Bende bu heyetteydim, taziye çadırının kurulduğu yere giden yolun bir tarafından diğer tarafına asılan büyük bir pankart vardı aynen söyle yazılıydı KOÇGİRİ, DERSIM, ZİLAN, ŞİMDİ DE ROBOSKİ! ne yazık ki simdi bu pankarta sığmayacak kadar katliamlar gerçekleşiyor, halen an itibariyle devam ediyor, buna Nusaybin, Şirnak, Silopi, Cizre, Dargeçit, daha da sayamadığım bir çok yer eklendi.

Roboski katliamı, ona bakış, inanç itikat sahibi, insanım diyen herkes için bir mihenk taşıdır, vicdan sahibi için de bir saf belirleme meydanıdır, çünkü vurulanlar savunmasız, çoğuna yakını da çocuk ve gençtiler, yani onlar bizim toplumumuzun ulularının tabiriyle “MASUM­-U PAK “tırlar, bizde dualarımızda, gül banklarımızda, MASUM­U Pak’ın yüzü hürmetine şefkat isteriz. savaş uçaklar ile bombalanan ölenleri, işte bunlardır, kör ve sağır olan vicdanlar, bunu görememişlerdir, görmek de istememektedirler.

www.ajans23.com

 

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.