Dilek DOĞAN’ın Küçükarmutlu Cemevi’nde Yapılan Cenaze Töreniyle Maraşa Uğurlandı

Polis tarafından katledilen Dilek Doğan için cenaze töreni düzenlendi. Cenazede konuşan Dilek’in annesi Aysel Doğan, “Ben onu onurlu büyüttüm. Ben o katili tanıyorum getirsinler cesareti varsa. Ben katillere boğun eğmem” dedi.

Polis tarafından katledilen Dilek Doğan için cenaze töreni Küçükarmutlu Cemevi’nde düzenlendi. Cenazeye Küçükarmutlu halkı başta olmak üzere çok sayıda yurttaş, Halk Cephesi ve Dev- Genç üyeleri katıldı. Türkçe ve Kürtçe ağıtların yakıldığı cenazede,”Dilek Doğan ölümsüzdür” sloganları atıldı. Dilek’in kızıl bayrağa sarılı naaşı sevenlerine gösterildi.

‘Bire bire de düşsek toprağa biz kazanacağız’

Anmada konuşan Dilek Doğan’ın ağabeyi Emrah Doğan, “Senin ödediğin bedeli kat be kat ödeyeceğiz. Gözün arkada kalmasın nbu adaletsiz bir savaş bu devlet yoksul halkı her gün katledecektir. Bu sene araç arkasında sürüklenen cenazeleri gördük. Bunlar alçak ve namussuzlar bir bir de düşsek toprağa biz kazanacağız” diye konuştu. Emrah’ın ardından konuşan Dilek’in avukatı Oya Aslan, Dilek’in vurulmasına ilişkin açılan soruşturmanın gizlilik kararına işaret ederek, “Polis hakkında açılan soruşturma bizden gizleniyor. Mağdur tarafın dosyayı görme hakkı vardır. Katil hakkında açılan dosyanın gizlenmesi hukuksuzdur. Katili korumak için her yönetimi geliştiriyorlar. Bizi Adlı Tıp’a dahi almadılar. Halkımızla beraber dosyanın takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

‘Katili tanıyorum’

Avukatın ardından söz alan Dilek’in annesi Aysel Doğan ise Dilek’in polisler tarafından katledildiğini ve delillerin karartılmaya çalışıldığını söyledi. Aysel, “Ben onu onurlu büyüttüm. Onu vurdular önünde duramadım. Havaya ateş ettiler sandım biranda ayağımın önüne düştü. Ben o katili tanıyorum getirsinler cesareti varsa. Ben katillere boğun eğmem” dedi. Konuşmaların ardından Grup Yorum devrim marşları söyledi. Cemevi’nde Dilek için dağıtılan yemeğin ardından Dilek son kez kadınların omzunda evinin önüne getirildi. Evinin önünde Dilek için helallik alınmasının ardından Armutlu Meydanı’na yürüyüş düzenlendi. Yürüyüş sırasında “Dilek Doğan onurumuzdur”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak” ve ” Katiller halka hesap verecek” sloganları atıldı. Dilek, Armutlu Meydanı’nda memleketi Maraş’a gönderildi.

JINHA

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevi Köyleri “Sağlık Bakanlığı Haritası” Üzerinden Fişlendi

Tokat Almus İlçesinde yaşayan Alevi Köyleri “Sağlık Bakanlığı Logolu” harita üzerinden fişlendiği ortaya çıktı. Tepki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.