Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Doktordan Alevi Aileye Hakaret:”Alevi misin? Böyle din mi olur? Aleviler cemevinde dansöz oynatıyor, şarap içiyor”

Doktordan Alevi Aileye Hakaret:”Alevi misin? Böyle din mi olur? Aleviler cemevinde dansöz oynatıyor, şarap içiyor”

Tekirdağ Çorlu’da bir akrabasının inşaat şirketinde çalışan şeker hastası İbrahim Kartal, muayene olmak için İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nden randevu aldı.

Birgün’den Hakan Demir’in haberine göre, rutin muayenenin ardından Kartal’ın karşısına oturan Prof. Dr. Ahmet Şeref Demirel, Kartal’a nereli olduğunu sordu. İddiaya göre Kartal’ın Sivas Kangal ilçesine kayıtlı olduğunu öğrenen Demirel, bu kez de Alevi olup olmadığını sordu. Kartal’ın Aleviyim cevabı üzerine ise “Aleviler cemevinde dansöz oynatıyor, şarap içiyor, buralar cümbüş evidir. Böyle din mi olur? Hepsi teröristtir” dedi.

Suç duyurusuna göre Doktor Demirel, Kartal’ın itirazları üzerine Gezi Parkı eylemlerini hatırlatarak; “Katılanların hepsi Alevi ve Kürtlerdi. Hepsi şarapçılar ve vatana düşmanlar. Ayrıca Aleviler Atatürk’ü sevmezler” şeklinde ithamlarını sürdürdü.

İLAÇ YAZMADI
Kartal, aralarındaki diyaloğun ardından tahlillerini gösterdiğini, ancak Demirel’in kendisine ilaç yazmadığını ve ilgilenmediğini belirtti. Kartal, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Kartal, suç duyurusunda Dr. Demirel’in ayrımcılık yaptığını, iftira ve hakaretlerde bulunduğunu kaydederek, doktor hakkında Fakülte Dekanlığı’na da şikayette bulunduğunu ifade etti.

‘MEZHEBİME HAKARETLERİ BENİ RENCİDE ETTİ’
İbrahim Kartal; Demirel’in ithamları sonrası rencide olduğunu söyledi. Kartal; “Ne yapmak istiyordu? Yani ben orada kendimi kaybedip ona zarar mı verseydim. Başhekimliğe şikayet ettim, suç duyurusunda bulundum. Alevi dernekleriyle de görüştüm. Orada eylem de yapabiliriz, mezhebime hakaretlerle beni rencide etti” dedi.

DEMİREL: APTAL APTAL ŞEYLER
Hakkında suç duyurusunda bulunulan Prof. Dr. Ahmet Şeref Demirel ise iddiaları yalanladı. Prof. Dr. Demirel, “Ben o şikayet için gereken cevabı yazdım. Uyduruyor. Ben hastalarla böyle şeyler konuşmam. Aptal aptal şeyler. Gidin yazana sorun. Teşekkür edecekleri yerde nelerle uğraşıyorlar. O şahit göstermişse ben de gösteririm” dedi.

Savcılığın İbrahim Kartal’ın suç duyurusuyla ilgili yürüttüğü soruşturma sürüyor.

http://haber.sol.org.tr/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Zorunlu Din Dersi Mahkemece iptal edildi

Antalya Kumluca ilçesinde yaşayan aile, İlkokul 4 ncü sınıfa giden çocuklarına verilen “Zorunlu Din ve Ahlak Bilgisi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.