Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Edirne Belediye Başkanı:”Eğer dilekçeyle geçmek mümkün olsaydı, bir dilekçe verir Alevi­-Bektaşi olurdum”

Edirne Belediye Başkanı:”Eğer dilekçeyle geçmek mümkün olsaydı, bir dilekçe verir Alevi­-Bektaşi olurdum”

Edirne Belediye Başkanlığı, Yunanistan Seyyid Ali Sultan Vakfı ve Cem Vakfı Edirne Şubesi işbirliği ile gerçekleştirilen, ’3.Horosan’dan Balkanlar’a Alevilik Bektaşilik­ Seyyid Ali Sultan Sempozyumu’ Edirne’de yapıldı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ’3.Horosan’dan Balkanlar’a Alevilik Bektaşilik­ Seyyid Ali Sultan Sempozyumu’na, Onur Kurulu üyesi olarak Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan katılırken, katılması beklenen bir diğer Onur Kurulu üyesi Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan’ın yurt dışında olması hasebiyle katılım gösteremediği bildirildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ben Sunni’yim, ailem öyle. Ama bana sorarsanız ‘Sen nesin’ diye, ben Alevi­Bektaşi felsefesiyle yaşayan bir Adem oğluyum, bir insanım, bir garip kulum, bir Can’ım. Peki ne yapardın seçme şansın olsaydı? Eğer dilekçeyle geçmek mümkün olsaydı, bir dilekçe verir Alevi­-Bektaşi olurdum” ifadelerini kullandı. CHP’li Belediye Başkanı Gürkan’ın bu sözleri, salonda bulunan katılımcılar tarafından büyük bir alkışla karşılandı.

http://www.marasgundem.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir