Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » El Nusra’dan Alevi Köylerine TSK Destekli Saldırı

El Nusra’dan Alevi Köylerine TSK Destekli Saldırı

Lazkiye kırsalında Alevi köylerine saldırı başlatan El Nusra’nın başını çektiği gruplara TSK’dan destek geldi.

Hatay Yayladağı’na komşu Lazkiye kırsalında Türkiye destekli cihatçılar Alevi köylerine saldırı başlatırken, TSK “ateş açıldı” gerekçesiyle Beşar Esad yönetimine bağlı bölgeleri vurdu.

Alınan bilgiye göre dün gece Yayladağı 3. Hudut Tabur Komutanlığı Çamlıtepe Karakolu ile sınırda konuşlu zırhlı aracın yakınlarına, Suriye’nin Lazkiye kırsalında rejimin kontrolündeki bölgeden hafif silahlarla 30 elin üzerinde ateş açıldı. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda, sınır birlikleri silah atışlarının yapıldığı bölgeye misliyle karşılık verdi. Bölgede, rejim ile muhalif gruplar arasındaki çatışmalar ise aralıklarla sürüyor” ifadelerine yer verildi.

İleri Haber’de yer alan habere göre Türkiye ve Suudi Arabistan destekli Fetih Ordusu, dün Lazkiye’nin Alevi köylerine yeni bir saldırı başlattığını duyurmuştu. El Kaide’nin Suriye kolu El Nusra Cephesi’nin başını çektiği Fetih Ordusu’nun şeyhi Abdullah Muheysini, “Lazkiye’de Kardaha ve Alevi köylerini her gün füzelere boğacağız” ifadelerini kullanmıştı.

http://www.insanhaber.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.