Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Erdoğan ‘bildiğimiz gibi’: Alevilik Hz. Ali’yi sevmekse benden daha Alevisi olamaz

Erdoğan ‘bildiğimiz gibi’: Alevilik Hz. Ali’yi sevmekse benden daha Alevisi olamaz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir kez daha “Eğer Alevilik Hz. Ali’yi sevmek ise benden daha Alevisi olamaz” açıklamasına yaparken uğruna doğa katliamının yapıldığı üçüncü köprünün adının Yavuz Sultan Selim koyulmasına tepki gösterenleri eleştirmekten de geri durmadı.

‘Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok’

Almanya’nın Karlsruhe kentinde düzenlenen ‘Gençlik Buluşması’ etkinliğinde konuşan Erdoğan, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü bile onları rahatsız etti. Avrupa’da da Ali’siz Alevilik’ten bahsediyorlar. Eğer Alevilik Hz. Ali’yi sevmek ise benden daha Alevisi olamaz. Ancak Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok” diye konuştu.

Gauck, Türkiye’deki refah düzeyini anlatmış

Erdoğan, ‘Ermeni Soykırımı’nın yıldönümü öncesinde soykırımı tanıdığını açıklayan Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’la telefonda görüşmesini ise şöyle aktardı: “Almanya cumhurbaşkanıyla dün bir telefon görüşmesi yaptım. ‘Türkiye’nin refah düzeyinin ne denli arttığını görüyorum. Bunu Türkiye ziyaretinde de hissettim’ dedi.”

http://www.diken.com.tr/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir