Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Eski AKP’li Çamuroğlu: AKPliler Alevileri aldattılar, aşağıladılar, alay ettiler!

Eski AKP’li Çamuroğlu: AKPliler Alevileri aldattılar, aşağıladılar, alay ettiler!

Eski AKP milletvekili Reha Çamuroğlu‘na göre, Aleviler ve AKP arasındaki kopuş geri dönülemez bir noktada:

Alevilerle AK Parti arasındaki kopuş artık kategoriktir. Laikçi olmayan bir yazar ve siyasetçiyim. ‘Karanlığa kalkan’ 411 parmaktan biri de benimdi. (Şubat 2008’de AKP ve MHP’li 411 milletvekilinin desteğiyle başörtüsü yasağını kaldıran Anayasa değişikliği üzerine Hürriyet’in attığı ‘411 el kaosa kalktı’ başlığını kastediyor / T24).

Bundan da hiç rahatsız değilim, ama bizim Müslüman kardeşler, AK Partililer bizi aldattılar, aşağıladılar, alay ettiler. Bundan sonra Müslüman kardeşlerin hiçbir politikasına güvenim kalmamıştır. Onlarla da iş yapılmayacağına inanmıyorum. Her şeyden önce 2007’den bu yana köprünün altından çok sular aktı. Ben Sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın Alevi açılımından bahsetmesini tarihi bir şaka olarak değerlendiriyorum.”
http://t24.com.tr/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.