English French German Italian Japanese Chinese Russian Spanish
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Konuk Yazarlar
Ali KENANOĞLU
Başörtülü bacımızı cami avlusunda katletseler!

Uğur Kurt cemevi avlusunda polis S.K’nın tabancasından çıkan kurşunla katledildi. Olay ilk önce “Havaya atılan ateş so Devamı..

Turan ESER
Küreselleşen Kerbela

“Zorbalık karşısında sessiz kalan herkesin içindeki insan ölür!” diyor Akinwande Oluwole Soyinka isimli Nijeryalı yaza Devamı..

Ali KENANOĞLU
500 haftadır aynı yerde

27 Mayıs 1995 tarihinden bu tarafa bir grup insan, gözaltında devletin askeri–polisi tarafından yani bizzat devlet iradesiyl Devamı..

Facebook
Haber Bülteni
Ad Soyad :
E-Mail :
Alevilerden CHP’li belediye başkanına tepki
Cumartesi, 01 Kasım 2014
Alevilerden CHP’li belediye başkanına tepki

Aydın’da Alevi Güç Birliği Platformu, CHP’li Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Alevilere yönelik sorunlara duyarsız kaldığı ve Alevi örgütlerine randevu vermediğini söyleyerek Belediye binası önünde eylem yaptı.

Önceki gün yapılan eylemde ortak açıklamayı yapan Hacı Bektaş-ı Veli Vakfı Aydın Şube Başkanı Rıza Akdeniz,  cemevlerinin beş yıldır belediye sınırına alınmasını beklediklerini ifade ederek, “Aydın büyükşehir oldu hâlâ belediyenin sınırına giremedi.

‘ZULÜM DEĞİL DE NEDİR?’

Aynı belediye yerel seçimler öncesinde Maraş katliamı sanıklarından birinin adını katliamın olduğu hafta bir parka vermişti. O günkü Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hikmet Saatçi ‘Haksızlık etmeyin adını verdik ama açılışını yapmadık’ diye övünebiliyor. Bu zulüm değil de nedir?” diye tepki gösterdi. Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun seçim çalışmaları sırasında dağ köylerinde, “Beni Kürtlere ve Alevilere muhtaç etmeyin.. Alevileri ve Kürtleri benden uzak tutun” diyerek oy istediğini iddia eden Akdeniz, “Alevileri kandıramazsınız, inanç özgürlüğü ve eşit yurttaşlık temeline verilen mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.

(Aydın/EVRENSEL)

Etiketler: Aydın, Alevi Güç Birliği Platform, CHP’li Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Hacı Bektaş-ı Veli Vakfı
Yorumlar
Yorum Yazın
İsim:
E-Mail:
Web site / Blog:
Mesajınız:
28 + 8 =