Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » Frankfurt’ta 7’nci Dersim Kültür Festivali Düzenlenecek
Frankfurt'ta 7’nci Dersim Kültür Festivali Düzenlenecek

Frankfurt’ta 7’nci Dersim Kültür Festivali Düzenlenecek

Geleneksel düzenlenen Dersim Kültür Festivali’nin bu yıl 7’ncisi bugün ve yarın (29 ve 30 Mayıs 2015) Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan Rebstockpark’da düzenlenecek.

Festival tertibinde Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA), Avrupa Demokratik Dersim Birlikleri Federasyonu (ADEF), Kurmeş Derneği, Dersim Soykırım Karşıtı Derneği, Dersim Yeniden İnşa Cemiyeti ve Sekesûr İnsiyatifi var. Bu yılki festival programı yediden yetmişe geniş kitlelerin ilgisini çekiyor. Festival Tertip Komitesi yaptığı açıklamada Dersim halkının inançsal, sosyal, siyasal, kültürel zenginliğine başta Dersimliler olmak üzere herkesin sahip çıkması gerektiğini, rant ve asimilasyondan uzak özü ile yaşatılması gerektiğini vurguladı.

Tertip Komitesi’nin açıklaması devamla şöyle: “Dersim’in renkli ve mozaik yapısını korumak bize onursal görevdir.” Festival alanına akın edecek kitleye; başta İsviçre, Fransa ve Avusturya’nın başkentleri olmak üzere Almanya’nın Hamburg, Berlin, Köln, Duisburg, Dortmund, Stuttgart, Nürnberg gibi birçok kentten özel otobüsler kaldırılacak.”

http://www.ozgur-gundem.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

aabk

AABK’den Saray Darbesine Karşı Eylem Çağrısı

AABK (Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu)  yapılan açıklamada HDP Eşbaşkanları Selahaddin DEMİRTAŞ, Figen YÜKSEKDAĞ ve 7 ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir