Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » ‘Fransa’da oy kullanmayan tek seçmen kalmamalı’

‘Fransa’da oy kullanmayan tek seçmen kalmamalı’

Fransa’da yaşayanlar, 7 Haziran Genel Seçimleri dolayısıyla HDP için oylarını kullanmaya devam ediyor. Seçmenlerden oy kullanmayı son günlere bırakmamaları istendi.

MARSİLYA

Fransa’nın Marsilya kentinde Demokratik Kürt Toplum Merkezi Eş Başkanı Yılmaz Açıkyüz, kitlenin seçimlere ilgisinden memnun olduklarını ifade ederek, her gün Perpignan ve birçok şehirden seçmenlerin oy kullanmaya geldiğini belirtti. Açıkyüz, “8 Haziran’da AKP’nin korku duvarını demokrasi, özgürlük ve eşitliğe inananlar sandık başına giderek, HDP’ye oy vererek yıkacaktır” dedi.

AVİGNON

Fransa’nın Avignon kentinde de seçim çalışmaları sürüyor. Alevi Kültür Merkezi Başkanı Bilal Yurtcan, seçmenlerden oylarını kullanmayı son güne bırakmamalarını istedi. Seçimlerin Alevileri doğru tercih yapmaya zorladığını ve çözümün HDP ile mümkün olduğunu ifade eden Yurtcan, “Oy kullanmayan tek kişi bırakmamaya çalışacağız” dedi.

http://www.firatnews.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Yeter artık! Kalıcı bir barış istiyoruz

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı nedeniyle hayatını kaybeden 37 yurttaş için basın açıklaması yayınladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.