Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » ‘Fransa’da oy kullanmayan tek seçmen kalmamalı’
'Fransa'da oy kullanmayan tek seçmen kalmamalı'

‘Fransa’da oy kullanmayan tek seçmen kalmamalı’

Fransa’da yaşayanlar, 7 Haziran Genel Seçimleri dolayısıyla HDP için oylarını kullanmaya devam ediyor. Seçmenlerden oy kullanmayı son günlere bırakmamaları istendi.

MARSİLYA

Fransa’nın Marsilya kentinde Demokratik Kürt Toplum Merkezi Eş Başkanı Yılmaz Açıkyüz, kitlenin seçimlere ilgisinden memnun olduklarını ifade ederek, her gün Perpignan ve birçok şehirden seçmenlerin oy kullanmaya geldiğini belirtti. Açıkyüz, “8 Haziran’da AKP’nin korku duvarını demokrasi, özgürlük ve eşitliğe inananlar sandık başına giderek, HDP’ye oy vererek yıkacaktır” dedi.

AVİGNON

Fransa’nın Avignon kentinde de seçim çalışmaları sürüyor. Alevi Kültür Merkezi Başkanı Bilal Yurtcan, seçmenlerden oylarını kullanmayı son güne bırakmamalarını istedi. Seçimlerin Alevileri doğru tercih yapmaya zorladığını ve çözümün HDP ile mümkün olduğunu ifade eden Yurtcan, “Oy kullanmayan tek kişi bırakmamaya çalışacağız” dedi.

http://www.firatnews.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

aabkden-kolndeki-dev-mitinge-cagri-demokrasiye-ozgurluge-barisa-laiklige-evet-fasizme-seriata-hayir

AABK’den Köln’deki Dev Mitinge Çağrı:”Demokrasiye, özgürlüğe, barışa, laikliğe evet, faşizme, şeriata hayır”

AABK(Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu) 12 Kasım 2016 tarihinde Almanya’nın Köln Kentinde “Demokrasiye, özgürlüğe, barışa, laikliğe ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir