Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » Fransa’daki Alevilerden Barış İçin Açlık Grevi
Fransa'daki Alevilerden Barış İçin Açlık Grevi

Fransa’daki Alevilerden Barış İçin Açlık Grevi

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) ile Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu (FUAF) çağrısı üzerine Bordeaux Alevi Kültür Merkezi, “Savaş bitsin çocuklar ölmesin. Barış hemen şimdi” sloganıyla Türkiye başkonsolosluğuna siyah çelenk bıraktı.

Solidaritè Sendikası, Kamu Emekçileri Sendikası FSU, Barışsever Yahudiler Birliği’nin (AJPP) de destek verdiği eylemde barış ve özgürlükten başka bir yol olmadığı vurgusu yapıldı.

Eylemde Avrupa Alevi birlikleri Konfederasyonu’nun (AABK) bildirisi okundu. Bordeaux Alevi Kültür Merkezi adına bildiriyi okuyan Doğan Hezer, “Silah sesleri yerine barış sesleri yükseltilmeli. Demokratik bir ülkede kardeşlik hukuku içinde eşit ve özgür yaşamanın koşulları yaratılmalı karşılıklı ateşkes yapılmalı. Derhal müzakere masasına dönülmeli” dedi. Konuşmalardan sonra Aleviler, barış için dönüşümlü açlık grevine başladı.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

aabk

Yeter artık! Kalıcı bir barış istiyoruz

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı nedeniyle hayatını kaybeden 37 yurttaş için basın açıklaması yayınladı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir