Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » HBVAKV Antalya Şubesi Başkan Yardımcı Zeynel CAN,”Silahlar susarsa barış süreci yeniden başlar”

HBVAKV Antalya Şubesi Başkan Yardımcı Zeynel CAN,”Silahlar susarsa barış süreci yeniden başlar”

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesi Başkan Yardımcı Zeynel CAN, Antalya Muratpaşa ilçesine bağlı Konuksever mahallesindeki derneğin il binasında basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında Federasyon ve Dernek Genel Başkanlarının ortak metninde belirtilen “Çift taraflı silahların hemen susması ve barış sürecinin yeniden inşa edilmesi” hususlarını yeniden hatırlattı.

Önümüzdeki seçim’in çok kritik olduğunu, güvenli huzurlu olması için silahların susması ve barış sürecinin derhal başlatılması gerektiğini belirten Can, “seçimlerin demokratik ve sağlıklı yapılması gerekir” dedi.

Barıştan yana olan halkın, yaşadığı acılar nedeniyle bir sorumluluk haysiyeti gerektiğini belirten CAN, şunları söyledi:

“Aleviler olarak derhal silahların susturulmasını istiyoruz. Bunun güç şovuna dönüştürülmemesi,karşılıklı inadına tavırdan öte, barışın yeniden inşa edilmesi gerekir. Bu tüm halklar için böyledir. Bugün Orta doğu da ki savaş canlı bir örnek olup, kısacası Barış,mutlaka barış ve inadına barış istiyoruz.”

Toplantıya sivil toplum örgütleri,HDP il yöneticileri ve dernek yetkilileri hazır olarak bulundu.

www.alevikulturdernekleri.com

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.