Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » HDK Alevi konferansı düzenliyor

HDK Alevi konferansı düzenliyor

Halkların Demokratik Kongresi, 4-5 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da “Alevilik: Tarih, Sorun, Tahayyül” başlıklı konferans düzenleyecek.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Alevilerin siyasette, demokratik yaşamda, tarihteki yerleri, yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini, Türkiye’ye ve geleceğe dair beklentilerini tartışmak ve ortak bir siyaset perspektifi oluşturmak amacıyla 4-5 Nisan tarihleri arasında İstanbul Legacy Otoman Otel’de “Alevilik: Tarih, Sorun, Tahayyül” konferansı düzenleyecek.

HDK Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü’nün de katılacağı konferansta Alevi kurum temsilcileri, akademisyenler, yazarlar, sanatçılar ve demokratik kitle örgütü, siyasi parti, sendika temsilcileri ile birlikte tartışmalar yürütülecek, atölye çalışmaları düzenlenecek.

İlk gün Alevi Dedesi Tacim Bakır, HDK Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yapacağı konuşmaların ardından konferans, “Tarihsel hafıza ve dünden bugüne Aleviler”, “Sorunlar ve çözümler”, “Demokratikleşme ve müzakere süreci” ve “Alevilerin Türkiye tahayyülü” başlıklı atölyelerle sürecek. İkinci gün ise atölye sonuç bildirgeleri üzerinden atölyelerin sonuç bildirgeleri sunulacak.

http://www.ozgur-gundem.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir