Anasayfa » İletişim

6 Yorumlar

 1. Dersim Dernekleri Federasyonu olarak katledilişinin 78. yılında Seyid Rıza ve Yoldaşlarını anma eylemimize dostlarimızın da katılımı birliğimiz, inancımız, kültürümüz, kimliğimiz ve geleceğimiz için önem arz etmektedir. Bunun içindir ki 15 Kasım pazar günü saat 19:00’da Taksim tünel den Galatasaray Lisesine yapacağımız yürüyüş ve anma etkinliğimize siz değerli dostlarımızı da bekliyoruz. DERSİM DERNEKLERİ FEDERASYONU‏

 2. Öncelikle ben Sünni inancına göre yetiştim, fakat her zaman Cem Evlerindeki Hz Ali efendimiz, Hacı Bektaş-ı Veli Hz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin neden yan yana olduğunu merak etmişimdir, Sosyal Demokrat bir aile olmamıza rağmen şimdiye kadar ailede hiç kimse merak etmedi, özellikle Gezi olaylarından sonra merakım daha da arttı, ilk olarak Hz Ali efendimizin ve evlatlarının nasıl haksızlığa uğradıklarını araştırdım, öylesine ki Hacı Bektaş-ı Veli Hz ve Bektaşilerin Rumelide İslam’a katkısı derken, gittikçe dağınık olan puzzle’ın taşlarını birleştiriyor, belkide şimdiye kadar neden bilmediğim veya neden hiç araştırmaya gerek duymadığım Alevilerin Kurtuluş Savaşında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e desteklerini öğrendim. 56 yaşındayım, şimdiye kadar bu önemli bilgileri öğrenmediğim için hakikaten hayatım boş geçmiş. Bu arada iki kez Karaca Sultan Cem Evi’ne gittim. İtiraf etmeliyim ki Alevi kardeşlerim zeki insanlar, Karaca Sultan Cem Evi’nde Hz Ali Efendimiz ve Alevilikle ilgili bende olmayan kitaplar bulabilirmiyim diye (Alevi kardeşlerim nasıl tanımlıyorlar, eğer yanlış ifade ediyorsam lütfen cahilliğime verin) müzelerde ki gibi hediyelik eşya reyonu gibi yere uğradım. İşte o sırada bir şey dikkatimi çekti, görevli genç bir bayan kitap okuyordu, ben eğitimci olduğum için toplu ulaşım araçlarında kitap veya gazete okuyan gençlere hayran kalırım. Çünkü teknolojiyle beraber büyük bir kesimde elinde ya cep telefonuyla mesaj çeker, ya da facebook, twitter’e bakma bağımlılığı var. Bu nedenle Karaca Sultan Cem Evi’ndeki genç hanımı kutlarım, zaten Karaca Sultan Cem Evi 2016 yılı duvar takvimi hem kendime, hem de anne-babam için almak için gideceğim. Geçen yıl da aynı takvimden almış, inanın diğer piyasada yüksek fiyatla satılan duvar takvimleri gibi fasa-fiso şeyler yok, tamamen dopdolu bir takvim, bu vesile ile bu konuda emeği geçenleride kutlarım.
  Ayrıca 2004 yılından beri karikatür çizmekteyim, yerel gazetelerle, İsveç ve Yunanistan’da bulunan internet gazetelerine gönüllü olarak çizdim. Bu konuda sizlerin bir yayın organınıza da “gönüllü” olarak çizmekten gurur duyarım. Çalışmalarınızda başarılar diler, saygılar sunarım.

  İrfan ÜNALAN
  Resim öğretmeni

 3. Merhabalar

  Faşizm , yok etmeye çalıştığı figürün yok olmasına müsade etmeyecektir.

  Faşizmin sürekli bir iç düşman yaratmasının sebebi de bundan dolayıdır.

  Şu an hedefteki kürtler den sonra sıra tekrar alevilere gelecektir.

  İşte SÖZCÜ gazetesinin hedefi bu figürleri sürekli canlı tutmaktır.

  Şu an alevi figürünü , kürt figürüne karşı kışkırtarak ,

  faşizmi güçlendirmesi insanın kanını dondurmaktadır.

  ÜLKEMİZDEKİ FAŞİZMİN SOY HARİTASI AŞAĞIDAKİ GİBİ OLABİLİR Mİ ?

  DEDE : İSLAM

  BABA : DEVLET

  1.ÖZ KARDEŞ : SUNNİ TÜRK { ÖRNEK HİLAL KAPLAN / SABAH }

  2.ÖZ KARDEŞ : TÜRK SUNNİ { ÖRNEK YILMAZ ÖZDİL / SÖZCÜ }

  DÜŞMAN 1 ÜVEY EVLAT : TÜRK ALEVİ

  DÜŞMAN 2 EVLATLIKLAR : ŞAFİİ KÜRTLER VE DİĞERLERİ

  Faşizm Türk Alevileri asla Öz kardeş olarak kabul etmeyebilir.

  İnsanlarımıza bunu kim anlatacak……..

  TŞK.

 4. Merhabalar,
  Ben Dersim Katliamı konusunda resmi tarihin yalanlarına karşı toplumda hakiki bir bilinç oluşturulmadığı kanısındayım.
  Bunda ,hiç anlayamadığım biçimde, Alevi toplumundaki Atatürk ve CHP hayranlığının önemli rolü olduğunu düşünüyorum.Bir diğer etken ise, çeşitli alevi örgütlerinin meseleye yeterince tepki vermemeleri, katliama karşı kitlesel eylemlerle tavır almamalarıdır.

  Ukalalık saymayın lütfen,sizlerinde çok iyi bildiğiniz gibi, Dersim Katliamının örgütleyicisi ve uyugulayıcısı TC devleti yani dönemin Cumhurbaşkanı Atatürk,Başvekil İnönü ve TSK’dır.Bu insanlık suçunun işlenmesinde Atatürk’ün manevi kızı Sabiha gökçen’in önemli rolü vardır.

  Sizden ricam Tunceli’nin adının Dersim olarak değiştirilmesi,Sabi Göçen isimli, Dersim katliamıyla övünen kadının adının havaalanından silinmesi,katliamın gerçek suçlularının açığa çıkması için imza kampanyaları,seminerler,kitle eylemleri örgütlemenizdir.

  İyi çalışmalar dileklerimle saygılar…

  Hasan Gürkan Tel:0532 794 01 55
  Hasangurkan00@gmail.com

 5. yusuf incekalan1947@hotmail.com

  bilgiyle çıkılmayan yollar yalan karanlıklarında kaybolur, hakikat herzaman aydınlıkla biter!

  Yusuf Incekalan hüzünlü hissediyor.
  23 dk. ·
  Halili.
  HAKKIN HALİFESİ!!
  Sevgi kutsalsa, ki kutdailığına lnanyrum,
  Sevgi olmasaydı tanri evreni yaratmazdi..
  Ozaman sevgi var ken insan neden nefret eder!
  Neden insan insanin sevgisini savaşla yok eder ki?
  Bu gün; HASLET ruhların şehadet günleri dir ne acı
  GÜN MATEM GÜNÜDÜR…
  Bu gün 3/muharrem
  y.ik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir