Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi yeterlilik sınavı düzenleyecek
Londra Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi yeterlilik sınavı düzenleyecek

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi yeterlilik sınavı düzenleyecek

Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi, 7 Haziran’da Matematik, İngilizce, Fen, Türkçe derslerinde seviye tespit sınavı, bağlama, gitar, piyano ve halk oyunlarında da yeterlilik sınavı düzenleyecek.

Konu ile ilgili olarak basına bilgi veren İAKM-Cemevi Eğitim ve Kültür Sanattan Sorumlu Özcan Çelik, İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nin  adım adım akademikleştiğini söyledi.

Cemevi’nin eğitim alanında 22 yıllık tecrübeye sahip olduğunu ifade eden Çelik, “Kurumumuz, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde, bünyesine katacağı profesyonel eğitim kadrosuyla yeni döneme çocuklarımızın geleceğini şansa bırakmadan iyi bir başlangıç yapmak istiyor” dedi.

Özcan Çelik, bu kapsamda 7 Haziran’da seviye tespit sınavı ve yeterlilik sınavı düzenleyeceklerini ifade ederek, “Sınava katılım için sadece kayıt yaptırmanız yeterli olacak.  Bu uygulama Londra’da aynı anda bütün seviyelerin girebileceği sınav olması açısından bir ilk olması da sevindirici bir durum” dedi.Çelik, bilgiyi kullanabilen, yetenekli ve nitelikli gençleri yetiştirmenin yanı sıra sahip oldukları toplumsal ve kültürel değerleri de özümseyen bir anlayışın gelişen ve değişen dünyada önem kazandığını belitti.

Her seviyeden birinci gelen öğrenciye yıl boyu ücretsiz eğitim vereceklerine dikkat çeken Özcan Çelik, sınavlara girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Detaylı bilgi için: 020 7241 6950

http://www.londragazete.com/

 

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

aabkden-kolndeki-dev-mitinge-cagri-demokrasiye-ozgurluge-barisa-laiklige-evet-fasizme-seriata-hayir

AABK’den Köln’deki Dev Mitinge Çağrı:”Demokrasiye, özgürlüğe, barışa, laikliğe evet, faşizme, şeriata hayır”

AABK(Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu) 12 Kasım 2016 tarihinde Almanya’nın Köln Kentinde “Demokrasiye, özgürlüğe, barışa, laikliğe ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir