Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » İstanbul Üsküdar’da Alevi evleri işaretlendi,kapılara bomba süsü paket bırakıldı

İstanbul Üsküdar’da Alevi evleri işaretlendi,kapılara bomba süsü paket bırakıldı

Üsküdar ilçesine bağlı Çamlıca’da Alevilerin oturduğu evler işaretlendi. Demokratik Alevi Dernekleri üyesi Ali Kartal’ın evinin önüne ise bomba süsü verilmiş paket bırakıldı.

İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Çamlıca Kirazlı Mahallesi’nde kimliği belirsiz kişilerce, Alevi yurttaşların evleri işaretlendi. Alevi yurttaşların kapısına kırmızı renkte çarpı işareti konulduğu öğrenilirken, Serpil Kartal isimli Alevi yurttaş, sabah işe gitmek üzere evden çıktığı esnada kapılara konulan çarpı işaretiyle karşılaştığını söyledi.

Evlerinin önünde şüpheli bir paketin de olması üzerine polise haber verdiklerini ifade eden Kartal, olay yerine gelen polislerin kendilerini, bomba olma ihtimali üzerine sokaktan uzaklaştırdığını söyledi. Bomba imha ekiplerinin şüpheli paketi fünye ile etkisiz hale getirdiği paketin bomba süsü verilmiş boş bir paket olduğu öğrenildi. Mahallede sadece Alevi yurttaşların kapılarının işaretlendiğini ifade eden Kartal, “Bu kişisel bir saldırı değil. Bu saldırı sadece Alevi olanların evlerine yapıldı” diyerek tepki gösterdi.
Kartal’ın eşi Demokratik Alevi Dernekleri üyesi Ali Kartal ise, 4 Alevi ailenin evinin işaretlenmesinin kişisel bir saldırı değil Alevi toplumuna yönelik bir saldırı ve tehdit olduğunu vurguladı.

Olaya ilişkin Alevi dernek ve federasyonları ile görüştüklerini aktaran Kartal, şikayetçi olduklarını ve suçluların açığa çıkartılması için hukuki mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.(DİHA)

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Zorunlu Din Dersi Mahkemece iptal edildi

Antalya Kumluca ilçesinde yaşayan aile, İlkokul 4 ncü sınıfa giden çocuklarına verilen “Zorunlu Din ve Ahlak Bilgisi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.