Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » İzmir Narlıdere Cemevinde başlayan açlık grevi, Yamanlar Cemevine devredildi

İzmir Narlıdere Cemevinde başlayan açlık grevi, Yamanlar Cemevine devredildi

Bölgede yaşanan savaşa ve sivil ölümlerine karşı dikkat çekmek  için ülke genelinde açlık grevleri başlatan Alevi örgütleri İzmir’de süresiz dönüşümlü açlık grevine başladı.

İlk olarak Narlıdere Cemevinde başlayan açlık grevi, Yamanlar Cemevine devredildi. Yamanlar Cemevinde yapılan açıklamaya HDP, EMEP, Çorum Dernekleri Federasyonu temsilcileri ve mahalle muhtarları da destek verdi.

Narlıdere Cemevi Başkanı Mustafa Aslan, Kürt halkının yalnız olmadığını vurgulayarak, ‘Biz bu işin terörle mücadele olmadığını biliyoruz. Terörle mücadele bahanesiyle genç çocuk yaşlı demeden ağır silahlarla tanklarla bir halk yok edilemez. Bu ne ahlakidir ne de hukukidir. Bizler yaşanan zulme karşı her ilçede açlık grevlerimizi yürütmeye devam edeceğiz.” dedi. Açıklama da konuşan Yamanlar Cemevi geçici başkanı Abidin Yücesan, ”Bizleri baskılayan bu güçlere karşı sadece canlarımızın acıdığı gün değil, daima hep birlikte ve yan yana olmalıyız’ dedi.

http://www.evrensel.net/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir