Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Kartal,Mutlaka Alevi Bektaşi Enstitüsü’nün kurulması lazım

Kartal,Mutlaka Alevi Bektaşi Enstitüsü’nün kurulması lazım

Kartal cemevi Kültür eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın düzenlediği gecede konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Biz halkımıza bu kültürü güzel yansıtabilmek, bu toprakların Bektaşi kültürüyle yoğrulduğunu anlatabilmek, Alevi Bektaşi kültürünü doğru aktarabilmek için çalışıyoruz” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Cemevi Kültür Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı üyeleriyle Ada Kartal Hotel’de düzenlenen gecede bir araya geldi.

Birlik ve dayanışma gecesine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz’ün yanı sıra; Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, vakıf yöneticileri ve üyeleri katıldı.

“MUTLAKA ALEVİ BEKTAŞİ ENSTİTÜSÜ’NÜN KURULMASI LAZIM”

Gecede konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediye Meclisi’nin 2009 yılında ibadethanelere bakım-onarım kararı aldığını söyledi. Alevi Bektaşi Enstitüsü’nün kurulması gerektiğini ifade eden Başkan Altınok Öz, “Kartal Belediyesi cami, cemevi ve kiliselerin bakım-onarımlarını yapmaktadır. Kartal Belediye Meclisi bu kararı, 2009 yılında aldı. Mutlaka Alevi Bektaşi Enstitüsü’nün kurulması lazım. Kartal Belediyesi olarak Konya ve Hacıbektaş’a geziler düzenliyoruz. Alevi ve Sünni kardeşlerimizin bu gezilerin ardından dostça Kartal’a döndüklerini görüyoruz. Biz halkımıza bu kültürü güzel yansıtabilmek, bu toprakların Bektaşi kültürüyle yoğrulduğunu anlatabilmek, Alevi Bektaşi kültürünü doğru aktarabilmek için çalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı, desteklerinden dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ederek plaket takdim etti.

www.milliyet.com.tr

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir