Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Kışanak İncirliova’ya cemevi sözü verdi

Kışanak İncirliova’ya cemevi sözü verdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak, HDP’nin seçim çalışmalarına destek vermek için iki gündür Aydın’da.

İncirliova ilçesine gerçekleştirdiği ziyaretinde Alevi yurttaşların cemevi talebinin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmadığını öğrenen Kışanak, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak ilçeye cemevi yapma sözü verdi. Germencik ve Kuşadası’na da giden Kışanak, Kuşadası’nda cemevinde düzenlenen “Özgür Bir Yaşam” paneline katıldı. Kışanak, Alevi kimliği ile yıllardır içerisinde yer aldığı Kürt hareketini anlattı, “Yıllardır bu siyasi gelenekte mücadele etmiş Alevi bir arkadaşınız olarak, bir gün olsun itelenmedim, hor görülmedim, ezilmedim. Oradan belediye başkanı seçildim. Milletvekili seçildim. Biz Diyarbakır’da, Siirt’te bunu başardık, şimdi Türkiye’de başarmaya çalışıyoruz” dedi.

HDP’nin yıllardır ezilen Alevilerin direnişinin siyasi mücadelesini verdiğini söyleyen Kışanak, “Bu parti Alevilerin de partisidir, gelin partinize sahip çıkın” çağrısında bulundu. Kışanak, HDP’nin barajı aşması durumunda, AKP’nin iktidarını kaybedeceğini de söyledi.

AYDIN / DİHA

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir