Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Kocaeli Müftülüğü Sitesi’nden Fetva:”Dinden Çıkanı Vurun, İçki İçeni Öldürün!”

Kocaeli Müftülüğü Sitesi’nden Fetva:”Dinden Çıkanı Vurun, İçki İçeni Öldürün!”

Müftülüğün internet sitesinde ‘dinini değiştirenin boynunu vurun’, ‘zina yapan cariyeleri sopalayın,’ gibi çok tartışılacak yorumlara yer verildi…

Dinci gericilik güçlendikçe daha pervasız, daha saldırgan mesajlar yaymaya devam ediyor. Kocaeli Müftülüğü’nün internet sitesinde yayımlanan hadislerle farklı inançlara karşı düşmanlık besleniyor.“Dinini değiştirenin boynunu vurun” gibi açık saldırı mesajları aktarılırken sitede, “Yahudi” hitabını kullananlara verilecek cezalarla ilgili aktarmalara da yer verildi.

“İbnu Abbas anlatıyor: “Resûlullah buyurdular ki, bir insan diğer bir insana, ‘Ey Yahudi’ diye hitap edecek olursa ona 20 sopa vurun” diyerek gerici zihniyeti yansıtan sitede kadına yönelik baskı ve şiddeti de meşrulaştırıyor.

Sitede “cariye” denilerek kadınlar için şunlar ifade edildi:  “Cariye zina ederse sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, sonra onu, (bu halini belirterek) bir örgü (ip) bedeliyle de olsa satın.”

Sitede içki içenler içinse dördüncü sefere kadar kamçılama, sonra devam ederse öldürme önerisi sunuluyor.

Gericiler elleri güçlendikçe saldırı mesajlarını daha açıktan daha pervasızca dillendiriyorlar.
Güç aldıkları efendilerinin korumasında egemen oldukları tüm kurumları şiddetleri için propaganda merkezi olarak kullanıyorlar.

Kaynak : SÖZCÜ

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir