Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Kocaeli’de Sivas Katliamı Anması

Kocaeli’de Sivas Katliamı Anması

Sivas Katliamını Anma Platformu tarafından 2 Temmuz’da Sivas katliamının 22’inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek olan anma programı ile ilgili basın açıklaması yapıldı.

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi’nde düzenlenen basın açıklamasını platform adına Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik okudu. Platform üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Çelik anma programının saat 18.00’de Geçit mevkii Yürüyüş Yolu üzerinden başlayacağını ve Cumhuriyet Parkı’na kadar devam edeceğini söyledi. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Parkı’nda bir basın açıklaması yapılacağını söyleyen Çelik anma programının müzikli deyişlerle sona ereceğini ifade etti.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Kocaeli’deki tüm Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcilerini ve duyarlı kamuoyunu anma programına davet eden Çelik, “Ülkemizdeki alevi asimilasyonu ve yok etme politikaları devam ediyor. Bugün Tavşantepe’ de aynı sürecin yansıması yaşandı. Dindar kindar nesil yetiştirilmesi talebi üzerine kindar nesil üstlendiği görevi icra ediyor. Bu konudaki mücadelemiz sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi. Anma programı çerçevesinde saat 17.00’da merkezdeki cemevlerinden, 16 30’da da Gebze cemevlerinden araç kaldırılacak.

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.