Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » Britanya’da Alevi gençleri buluştu

Britanya’da Alevi gençleri buluştu

Britanya Alevi Gençlik Federasyonu(BAGF), Doncaster kentinde bir birlik ve dayanışma toplantısı gerçekleştirdi.  Asimilasyona karşı mücadele ve öz değerlerle birlikte, gelecek inşaa etme temalı buluşmaya, Britanya genelinde faaliyet gösteren Alevi gençlik örgütleri ve Cemevleri temsilcileri katıldılar.

Etkinlikte birer konuşma yapan, Doncaster, Glasgow, Nottingham ve Sheffield Gençlik Kolları Başkanları Erdal Pehlivan, Pınar Aksu, Ozan Kahraman, Ergun Aslan ile City Üniversitesi Alevi Öğrenci Birliği Başkanı Nalan Kale, Oxford Brooke’s Üniversitesi Alevi Öğrenci Birliği Başkanı Ergin Erbil ve BAGF Eğitim Sorumlusu gençler üniversitelerde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdiler.
Britanya Alevi Gençlik Federasyonu adına söz alan Cebrail Özer de, Kobane ve Şengal’de yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, mevcut iktidara eleştirilerde bulundu.

Toplantıda Doncaster AKM başkanı İsmail Çandır, Sheffield AKM Başkanı İsmail Aslan, Glasgow AKM Başkanı Aynur Doğan ve Edinburg AKM Başkanı Zekeriya Armut’da katılarak birer konuşma yaptılar.

Britanya’nın farklı kentlerinden gelen Alevi gençler ve kurum yöneticileri Doncaster’da buluştu.

 

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir