Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » Ludwigsburg Alevi Kültür Merkezi 20 yaşında

Ludwigsburg Alevi Kültür Merkezi 20 yaşında

Ludwigsburg Alevi Kültür Merkezi, kuruluşunun 20 yılı nedeniyle bir kutlama programı düzenledi.

Programa; Yılmaz Karaman’ın sunumuyla gerçekleşen programa; Baden-Württemberg Uyum Bakanı Bilkay Öney, Almanya Alevi Federasyonu (AABF) üyesi Adnan Önder, Almanya Alevi Federasyonu bölge başkanları: Ruhan Karakul, İlyas Çağla, Hüseyin Cam, Burcu Aslan ve Cem Erdem, Ludwigsburg Belediye Başkan Yardımcısı Henning, M&N firmasının yöneticilerinden Filiz Albrecht, Ludwigsburg Landrasamt Başkan Yardımcısı Schindler, Alman Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinden Anne Kathrin Müller ve Dr. Ute Remlinger ile siyasi partilerden temsilciler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Baden-Württemberg Eyalet Başbakanı Winfried Kretschmann ile Yeşiller’in Eşbaşkanı Cem Özdemir de birer kutlama mesajı gönderdiler.

Açılış konuşmasının ardından yapılan ‘Semah Gösterisi’ büyük bir hayranlıkla izlendi. daha sonra kürüsüye gelen konuşmacılar, Alevilik hakkında bilgiler vererek, Anadolu Aleviliği’nin tarihçesini anlattılar.

www.postgazetesi.com

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Yeter artık! Kalıcı bir barış istiyoruz

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı nedeniyle hayatını kaybeden 37 yurttaş için basın açıklaması yayınladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.