Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Malatya PSAKD Kongresi’ne Mevcut Yönetim Güven Tazeledi

Malatya PSAKD Kongresi’ne Mevcut Yönetim Güven Tazeledi

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya Şubesi bugün gerçekleştirdiği kongresi ile yeni yönetimini seçti.

Faaliyet raporunun okunmasının ardından dilek temennilerini belirten PSAKD üyeleri ardından yönetim seçimlerine geçti. Malatya PSAKD şubesi oy çokluğu ile bir önceki başkan Songül Tunçdemir’le yola devam etme kararı verdi.

Kongre’ye CHP İl Başkanı Enver Kiraz’ın tepkisi damga vurdu. Kongre’de Malatya Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Göçmen’in divanda bulunmasını eleştiren Enver Kiraz PSAKD kongresini terkedişlerini şöyle açıkladı;

“Bu kongrede sabahtan akşama kadar görevi sadece CHP’yi eleştirmek olan, CHP’yi karalamak olan, CHP’nin il başkanı ile hatta genel başkanı ile önemli sıkıntıları olan birinin divan başkanlığına seçilmiş olmasını kasıtlı olarak görüyoruz.”

Konu ile ilgili PSAKD başkanı Songül Tunçdemir yaptığı açıklamada CHP il başkanı Enver Kiraz’ın basına yansıyan demeçlerini eleştirerek, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği kongresinde seçilen divanın dernek üyelerinin oylarıyla tamamen demokratik yöntemlerle seçildiğini, kongrede oy kullanan PSAKD üyelerinin arasında CHP üyelerinin de bulunduğunu ve divan bileşimine kimseden bir itiraz gelmediğini belirtti.

PSAKD’nin sol siyasetten yana olduğunu açıklayan tüm partilere eşit mesafede olduğunu belirten Songül Tunçdemir,

“Bizim için önemli olan insanların derneğimizle kurduğu ilişkidir. Derneğimizin dışında kurumların kendi aralarında yada kurumların insanlarla yaşadığı sorunlar derneğimizi bağlamamaktadır. Dolaysıyla CHP il başkanı sayın Enver Kiraz’ın kongremize ve derneğimize yönelik öne sürdüğü suçlamaları kabul etmiyoruz ve Kiraz’ın bu suçlamalarının hem kongremize hem de kongrede iradelerini beyan eden üyelerimize yönelik bir saygısızlık olarak görüyoruz. Tekrarlamak gerekirse CHP ile İbrahim Göçmen’in arasındaki sorunlar derneğimizi bağlamamaktadır ayrıca divanımız üyelerimizin oylarıyla seçilmiş olup seçime katılan üyelerimizin arasında CHP’li dernek üyelerimiz de bulunmaktadır” dedi.

http://malatyahabersaati.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.