Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Maraş Katliamı Bursa’da Anıldı

Maraş Katliamı Bursa'da anıldı - bursadabugun video

Maraş Katliamı Bursa’da Anıldı

Heykel’de gerçekleştirilen basın açıklamasında Bursa Alevi Bektaşi Dernekleri Platformu adına açıklama yapan Hüseyin Kalkan, “Yakın tarihimizin en acımasız, insanlık adına en utanç verici kitlesel katliamı olan Maraş katliamının üzerinden tam 37 yıl geçti. Katliamda resmi rakamlara göre 114, tanıkların ifadesine göre 200 canımız katledilmiştir. Binin üzerinde kişi yaralanmıştır. 552 ev, 289 iş yeri talan edilmiş, yakılıp, tahrip edilmiştir. Katliamdan sonra Alevilerin yüzde 80’i kenti terk etmiştir.” dedi.

Yaşanan bu katliamlara son olarak Tahir Elçi’nin eklendiğini aktaran Hüseyin Kalkan, “Tarihsel olarak bu katliamları ve zulümleri yapanları ve yaptıranları nefretle kınıyoruz.” diye konuştu.

“Maraş katliamını unutmadık, unutturmayacağız.” Yazılı pankart önünde yapılan basın açıklaması sırasında “Maraş’ı unutma unutturma, Maraş’ın hesabı sorulacak.” şeklinde sloganlar atıldı.

http://www.bursadabugun.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir