Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Marmaris’te Aleviler barış için açlık grevinde
Marmaris'te Aleviler barış için açlık grevinde

Marmaris’te Aleviler barış için açlık grevinde

Marmaris’te, Alevi Bektaşi Federasyonu öncülüğünde 8 kişi, Kürt illerinde süren sokağa çıkma yasakları ve devletin katliamlarına karşı açlık grevine başladı.

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) öncülüğünde Kürt illerinde ilan edilen sokağa çıkma yasakları ve devletin katliamlarına karşı başlatılan açlık grevlerine Muğla’dan da destek geldi. Muğla’nın Marmaris ilçesinde 8 kişi açlık grevine başladı.

Beldibi Mahallesi’ndeki cemevinde açlık grevine başlayan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube üyeleri, Kürtçe, İngilizce, Türkçe “Barış” ve “Savaşa hayır, çocuklar ölmesin” pankartı açtı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan açlık grevi öncesi yaptığı açıklamada, “Savaşa hayır, çocuklar ölmesin” şiarı ile başlattıkları eylemin amacının savaşı durdurmak olduğunu söyledi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak Meclis’te grubu bulunan partilerin Grup Başkanvekilleri ile görüşmelerin devam ettiğini kaydeden Kaplan, açlık grevlerinin sonuç vermemesi durumunda parlamentoda oturma eylemi yapacaklarını söyledi.

Kaplan ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube Başkanı Kasım Çağlı’nın da aralarında bulunduğu 8 kişi açıklamanın ardından 3 gün sürecek dönüşümlü açlık grevini başlattı.

Siyasihaber.org

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

14333627_550618168474134_6258979409038044484_n

Öğretmenime Dokunma!

14 bin öğretmenin herhangi bir kanıt, mahkeme ya da soruşturma süreci olmaksızın görevden alınması hukuksuzdur! ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir