Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Marmaris’te Aleviler barış için açlık grevinde

Marmaris’te Aleviler barış için açlık grevinde

Marmaris’te, Alevi Bektaşi Federasyonu öncülüğünde 8 kişi, Kürt illerinde süren sokağa çıkma yasakları ve devletin katliamlarına karşı açlık grevine başladı.

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) öncülüğünde Kürt illerinde ilan edilen sokağa çıkma yasakları ve devletin katliamlarına karşı başlatılan açlık grevlerine Muğla’dan da destek geldi. Muğla’nın Marmaris ilçesinde 8 kişi açlık grevine başladı.

Beldibi Mahallesi’ndeki cemevinde açlık grevine başlayan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube üyeleri, Kürtçe, İngilizce, Türkçe “Barış” ve “Savaşa hayır, çocuklar ölmesin” pankartı açtı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan açlık grevi öncesi yaptığı açıklamada, “Savaşa hayır, çocuklar ölmesin” şiarı ile başlattıkları eylemin amacının savaşı durdurmak olduğunu söyledi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak Meclis’te grubu bulunan partilerin Grup Başkanvekilleri ile görüşmelerin devam ettiğini kaydeden Kaplan, açlık grevlerinin sonuç vermemesi durumunda parlamentoda oturma eylemi yapacaklarını söyledi.

Kaplan ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube Başkanı Kasım Çağlı’nın da aralarında bulunduğu 8 kişi açıklamanın ardından 3 gün sürecek dönüşümlü açlık grevini başlattı.

Siyasihaber.org

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.