Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Mazlumder’den Alevi Evlerinin İşaretlenmesine Geçmiş Olsun Ziyareti

Mazlumder’den Alevi Evlerinin İşaretlenmesine Geçmiş Olsun Ziyareti

İzmit Tavşantepe’de Alevi vatandaşların oturduğu bazı evlere kırmızı çarpı işareti konulmuş, bir kafeteryada da kundaklama olmuştu.

Yaşanan bu tatsız olaylar, sağduyu sahibi her kesimden büyük tepki çekmiş, güvenlik güçleri de bu işin faillerini bulabilmek için çalışma başlatmıştı. Yaşanan bu olayın ardından MAZLUMDER Şube Başkanı Medine Küçük ve GYK Üyesi Serhat Özdili,  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kocaeli Başkanı Ali Ekber İncesu’yu ziyaret etti, Tavşantepe’de yaşanan bu olaylarla ilgili geçmiş olsun dileklerini iletti, bunu yapanları da kınadı.

RAPORLANIP KAMUOYUNA SUNULACAK

MAZLUMDER Şube Başkanı Medine Küçük, “Yapılan saldırı toplumsal bütünlüğü hedefliyor. Yaşanan olay çok üzücü” diyerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kocaeli Başkanı Ali Ekber İncesu ise yaşananları heyet ile paylaştı ve yaşanan hadiseden ötürü şaşkınlık ve tedirginlik yaşadıklarını belirtti. İncesu, “Bizim mahallemizde kimsenin kimse ile sorunu yoktur, Daha önce Sivas, Çorum ve Maraş’ta yaşananları düşündüğümüzde bu olay bizi huzursuz ediyor. Mahallede kolluk güçleri tarafından olay gününden sonra önlemler arttı. Olayın aydınlanmasını bekliyoruz” dedi. MAZLUMDER heyeti ise anlatılanları raporlaştırarak kamuoyu ile paylaşacak.

Özgür Kocaeli Gazetesi

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.