Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Mersin’de Barış Bloku için çağrıda bulundu

Mersin’de Barış Bloku için çağrıda bulundu

Mersin’de aralarında siyasi parti ve sivil toplum örgütünün de bulunduğu çok sayıda kurum yerel Barış Bloku’nun kurulması için çağrıda bulundu.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan açıklamada, “Savaşa karşı barış, ölüme karşı yaşam için Barış Bloku’nda buluşuyoruz” pankartı açıldı.

Toplantıda konuşan Mersin Alevi Kültür Dernekleri Sekreteri Deniz Kaplan İduğ, AKP hükümeti eliyle Türkiye ve Ortadoğu’daki savaşın derinleştiğine dikkat çekti.

Ölümlerin bir an önce durdurulması ve yaşamda ısrar edilmesi gerektiğine vurgu yapan İduğ, “Savaşı durdurmak ve barışı inşa etmek için Barış Bloku’nun kurulmasını tarihi sorumluluğumuz olarak görüyoruz” dedi.

AKP iktidarının Suriye’deki savaşa müdahil olmak istediğinin altını çizen İduğ, DAİŞ gibi yeni katliamcı ve tecavüzcü çetelerin yaratılmak istendiğini söyledi. AKP iktidarı tarafından uygulanan savaş politikalarında yoksul ve emekçi halkların kazancının olmadığına dikkat çeken İduğ, tüm kesimleri barı, kardeşlik, demokrasi ve özgürlüğü savunmaya davet etti.

yuksekovahaber.com

 

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.